To już piękna tradycja, związana z naszą szkołą. Oto kolejny już rocznik uczniów klas pierwszych mundurowych złożył uroczyste ślubowanie na sztandar XIV Liceum Ogólnokształcącego im. mjr Henryka Sucharskiego w Katowicach. Jak co roku, pierwszoklasiści wraz ze swoimi rodzicami, zgromadzili się na placu przed kościołem p.w. św. Józefa Robotnika

22-26 września odbył się obóz szkoleniowy klas mundurowych. Dzień pierwszy rozpoczął się od marszu na orientację, który zakończył się w obozie. Uczniowie klas drugich i trzecich po nocnym przemarszu dotarli do swojego obozowiska na Pustyni Błędowskiej, gdzie spędzili trzy dni. Wykonywali tam powierzone im czynności typowe dla obozu surwiwalowego.

 18 grudnia zapanowała w szkole świąteczna atmosfera za sprawą szkolnych jasełek, które przygotowane zostały przez połączone siły klas artystycznych i, stawiających pierwsze kroki na scenie, uczniów klas pierwszych mundurowych. Mogliśmy obejrzeć i jeszcze raz przeżyć historię Pańskich Narodzin odtworzoną w naszym parafialnym kościele dzięki życzliwemu wsparciu Księdza Proboszcza.

Czerwcowy piątek trzynastego nie okazał się pechowym dniem dla naszej szkoły. Klasy artystyczne przygotowały festyn filmowy, któremu przewodziła myśl Alfreda Hitchcocka: „ Film, to życie z którego wymazano plamę nudy”. Wydarzenie to promowane było w całym mieście przez poprzebieranych za ikony filmowe uczniów naszej szkoły ( nie zabrakło cukierków filmowych ).

Dwudziestu ośmiu uczniów z klas maturalnych (3e, 3a, 3b) wzięło udział w dwudniowej wycieczce do Wrocławia. Głównym i najważniejszym celem naszej wycieczki był pobyt w Muzeum Architektury, gdzie prezentowane były na wystawie czasowej prace Goi, Picassa, Dalego poświęcone walce byków.

 

Zorganizowanie Nocy Filmowej, Olimpiady Filmowej w Centrum Sztuki Filmowej Kosmos, przygotowanie i przeprowadzenie spotkań szkolnego DKF-u, zredagowanie filmowego wydania specjalnego Świata Suchara, kręcenie etiud, udział w konkursie na scenariusz filmowy- to działania podejmowane przez uczniów w ramach zajęć filmowo-dziennikarskich. W tym roku nasza praca zostały docenione przez organizatorów Festiwalu Filmoteki Szkolnej i otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w V edycji konkursu.

W przeddzień Święta Edukacji Narodowej w samo południe rozpoczęła się uroczystość dedykowana naszym Nauczycielom. Połączone siły klas artystycznych przygotowały pełen humoru program.

Reprezentacja XIV LO im.mjr.Henryka Sucharskiego w Katowicach zdobyła I miejsce w III Wojewódzkim Turnieju Musztry dla Szkół z Klasami Mundurowymi Wojkowice 2014 pod honorowym patronatem starosty będzińskiego Krzysztofa Malczewskiego.

Dnia 15.10.2014 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Wojewódzkim Turnieju dla Szkół z Klasami Mundurowymi „Gram i kulturalnie kibicuję” organizowanym przez Urząd Miasta w Będzinie, Starostwo Powiatowe w Będzinie, Komendę Powiatową Policji w Będzinie, Liceum Ogólnokształcące w Wojkowicach. Partnerami imprezy była Szkoła Policyjna w Katowicach oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Po kilkumiesięcznych staraniach wreszcie udało się. Klasa wojskowa I c udała się na zwiedzanie Wojskowych Zakładów Mechanicznych w Siemianowicach Śląskich gdzie powstaje Kołowy Transporter Opancerzony, znany bardziej jako "Rosomak".

Back to top