Pierwszego dnia wiosny 21.03.2014r. klasy dziennikarsko-artystyczne Ie i IIe odbyły wycieczkę do Warszawy. Pierwszy punkt wyprawy idealnie wpisywał się w zainteresowania uczniów. Zwiedzanie TVP miało przybliżyć prace w zawodach dziennikarza, operatora,redaktora itp. Po krótkim oczekiwaniu spędzonym w telewizyjnej kawiarni zaczęło się nasze zwiedzanie

. Trzeba było trzymać się grupy, aby nie zgubić się w zawiłych korytarzach telewizji, a korytarze te były świadkami wielu karier dziennikarskich.Zobaczyliśmy największe studio numer 5, gdzie realizowany jest program Jaka to melodia. Mieliśmy okazję poczuć atmosferę uroczego wnętrza, w którym to powstaje „Pytanie na śniadanie”. W gmachu telewizji mieści się również sala, w której zgromadzone są rekwizyty z najstarszych programów TVP. Mogliśmy obejrzeć bohaterów bajek dla dzieci – Jacek i Agatka, Monika i Kulfon, a także plakaty z najpopularniejszych filmów i spektakli.

Warszawa ma bardzo tragiczną kartę historii związaną z II wojną i powstaniem, które zakończyło się zburzeniem miasta na rozkaz Hitlera. Niewątpliwie w bardzo ciekawy sposób historię uczestników powstania warszawskiego przedstawia posświęcone mu muzeum, które odwiedziliśmy w drugiej części wycieczki.

Ostatnim punktem naszego pobytu w stolicy było Stare Miasto.

Back to top