22-26 września odbył się obóz szkoleniowy klas mundurowych. Dzień pierwszy rozpoczął się od marszu na orientację, który zakończył się w obozie. Uczniowie klas drugich i trzecich po nocnym przemarszu dotarli do swojego obozowiska na Pustyni Błędowskiej, gdzie spędzili trzy dni. Wykonywali tam powierzone im czynności typowe dla obozu surwiwalowego.

Uczniowie zapoznali się z trudną sztuką przetrwania wykorzystując jedynie dostępne środki ze środowiska przyrodniczego. Doskonalili, również elementy taktyki zielonej - postawy strzeleckie z wykorzystaniem uzi oraz markerów. W czwartek nad ranem dotarli do głównego obozu położonego w Siamoszycach.

Uczniowie klas pierwszych poznali:

- techniki wspinaczki wraz z właściwą asekuracją

- techniki strzelecki w różnych postawach bronią krótka

- zagrożenia wynikającymi z użycia broni chemicznej

- sposoby zabezpieczenia się przed skutkami użycia broni chemicznej

- sposoby poruszania się w terenie z wykorzystaniem map oraz kompasu

- techniki samoobrony.

Podczas pożegnalnego ogniska, każdy pluton mógł zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Zwyciężył pluton pierwszy. Obóz zakończył się nocnym alarmem połączonym z biegiem na orientację.

Na apelu pożegnalnym zostali wyróżniani czterej uczniowie: Bartłomiej Jabłoński, Szymon Latusek, Patryk Bińczak, Marcin Jurczyk za olbrzymie zaangażowanie podczas zajęć oraz grupa I w składzie: Filip Kwarta, Szymon Latusek, Bartłomiej Jabłoński, Monika Tasarz, Anna Zawada, która pobiła rekord obozowego biegu na orientację.

Więcej...

Back to top