Wizyta nauczycieli z Francji

W dniach 28.05-03.06.2017 w naszej szkole miała miejsce wizyta nauczycieli z Francji (ze szkoły profilem zbliżonej do naszej), którzy poznawali naszą szkołę, kulturę oraz język. W ramach wizyty nauczycielki z Francji odwiedziły młodzież naszej szkoły przebywającą w tych dniach na poligonie, gdzie nie tylko mogły się poprzyglądać prowadzonym zajęciom, ale i spróbować swoich sił we wspinaczce czy strzelaniu.

LONDYN 2017

W dniach 16-21 czerwca 2018 roku już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły odwiedzili przepiękną stolicę Albionu - Londyn. Poza zwiedzaniem tradycyjnych miejsc, jak np.:Madame Tussauds czy The British Museum , nasza ekipa wybrała się na światowy musical „42nd Street” na West End’zie!!!

ZUZANNA BREMER finalistką XVII Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury.

ZUZANNA BREMER uczennica klasy I a została finalistką XVII Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych!

W dniach 19-25 marca w naszej szkole odbyła się wymiana uczniów w ramach programu Erasmus + "Jeszcze więcej bezpiecznych szkół".

Przyjechali do nas nauczyciele i uczniowie z takich krajów jak: Anglia, Włochy, Hiszpania oraz Turcja.

Uroczystość podpisania umowy dydaktycznej między XIV LO a INKSI Uniwersytetu Śląskiego 17.03.2017

W piątek 10 marca nastąpiło podpisanie umowy partnerskiej między XIV LO a INSKI Uniwersytetu Śląskiego.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

26.02.2017 23 marca w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt „ Młodzież zapobiega pożarom” (eliminacje środowiskowe).

„Smaki regionu” – projekt finansowany z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży

W piątek 11 listopada dobiegł końca trwający 5 dni projekt wymiany młodzieży z Polski i Ukrainy.

Back to top