Nauczycielem wszystkiego jest praktyka.

Gajusz Juliusz Cezar

mgr MAREK KUBOCZ

dyrektor szkoły w latach 2005 - 2020,

nauczyciel dyplomowany

Przedmiot: podstawy przedsiębiorczości, biznes i zarządzanie 

Motto życiowe/ cytat:

Nie szukaj nigdy innego autorytetu poza swoim przekonaniem

Zainteresowania/hobby:

nieustające remonty domu i palenie w piecu centralnego ogrzewania

Ulubiony film:

„Ojciec Chrzestny” I, II, III (reż Francis Ford Coppola)

Ulubiona potrawa:

pomidorowa z ryżem

Idol z dzieciństwa:

Zorro

Gdybym nie był nauczycielem, byłbym:

budowlańcem

Moje mocne i słabe strony:

mocne: praktyczny stosunek do życia

słabe: praktyczny stosunek do życia

Proszę dokończyć zdanie:

„SUCHAR” to – NIEKOŃCZĄCY SIĘ FESTIWAL POMYSŁÓW

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 jest jednocześnie zamknięciem bardzo ważnego rozdziału w historii naszej szkoły. Po dwudziestu siedmiu latach pracy w Sucharszczaku, a po piętnastu latach pełnienia w nim najwyższej funkcji kierowniczej odchodzi dziś na emeryturę Pan Dyrektor Marek Kubocz.

Nie jest nam łatwo się z tym pogodzić, ale szanujemy podjętą przez Pana Dyrektora decyzję. Ponieważ w chwilach smutku przychodzi nam z pomocą filozofia, sięgnijmy po nią i dziś. Przywołajmy słynne słowa Heraklita z Efezu: "Panta rhei"- "Wszystko płynie", które większość ludzi interpretuje jako: Wszystko przemija. Tymczasem w zamyśle ich autora znaczą one: Wszystko się zmienia. Nie przemija zatem, ale staje się od nowa. Pana Dyrektora nie będzie już z nami na co dzień, ale jesteśmy pewni, że pozostanie z nami, choć w nieco zmienionych relacjach. Nie sposób bowiem wyobrazić sobie naszego Sucharszczaka bez Pana Dyrektora. Ci, którzy tę szkołę kochają, dla których jest ona czymś więcej niż tylko miejscem pracy lub nauki, doskonale to rozumieją.

 

Szanowny Panie Dyrektorze, życzymy Panu zadowolenia z dokonanego przez Pana życiowego wyboru. Życzymy czasu na oddawaniu się pasjom, na które dotychczas nie miał Pan czasu. Życzymy "tego, co na świecie najświętsze", jak pisała Magdalena Czapińska w tekście śpiewanej przez Marylę Rodowicz piosenki, czyli świętego spokoju, przyjemnej lektury, ciekawych podróży. Życzymy Panu po prostu spełnienia i szczęścia. Proszę nigdy o nas nie zapominać!

Back to top