• XIV Liceum Ogólnokształcące
  XIV Liceum Ogólnokształcące
 • To wyjątkowa szkoła
  To wyjątkowa szkoła
 • dla lubiących wyzwania
  dla lubiących wyzwania
 • przygodę
  przygodę
 • oraz działania artystyczne
  oraz działania artystyczne

Wzorem ubiegłorocznych ferii zimowych nauczyciele przedmiotów mundurowych organizują Feryjne "Sucharowe strzelanie".

Na terenie województwa śląskiego trwa akcja "Bezpieczne ferie 2019". Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku zimowego. Akcja potrwa do 24 lutego br.

W piątek 8 lutego tuż przed feriami zimowymi obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Nauczyciele języków: angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego wraz z klasą 1 a przygotowali dla całej społeczności szkolnej szereg atrakcji.

7 lutego  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (eliminacje szkolne) organizowany przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Katowicach.

Zapraszamy do wzięcia udziału w czerwcowej 9 -dniowej wycieczce do słonecznej Hiszpanii. Po drodze będziemy zwiedzać atrakcyjne miejsca we Francji i Włoszech.  Zapisy w piątek 8. 2 u pani Machlik.

SUCHARTUR zaprasza na 3 dniową  wycieczkę do stolicy naszego południowego sąsiada - Czech.

 5 .II.2019r. uczniowie klas pożarniczych wzięli udział w zajęciach ochrony przeciwpożarowej zorganizowanych przez strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej Dąbrówka Mała.  Uczestniczyli  w szkoleniu ratownictwa medycznego,

W środę 30 stycznia klasa I a pod opieką pani  Gryglaszewskiej i pani Ginalskiej wybrała się w ramach integracji na seans filmowy. "Underdog" ukazuję trudną drogę człowieka, który musi pokonać własne słabości, lęk i ból, aby stoczyć walkę i odnaleźć sens życia.

Kto słuchał w radia eM w piątek 25.1 o godzinie 10? Mówiliśmy o projekcie Akademia Finansowy Debiut, który był realizowany przez ZAKKAI we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. mjra H. Sucharskiego w Katowicach.

Back to top