• .
    .
  • .
    .
  • SUCHAR to
    SUCHAR to
  • nauka
    nauka
  • wyzwania
    wyzwania

Drodzy Maturzyści!

W dniach 4-18 maja 2021r. na terenie szkoły odbędzie się egzamin maturalny z następujących przedmiotów:

Przedmiot

Data

Godzina

j. polski

170 minut

4 maja

9:00

matematyka

170 minut

5 maja

9:00

j. angielski

120 minut

6 maja

9:00

j. angielski

rozszerzony

150 minut

7 maja

9:00

j. polski

rozszerzony

180 minut

10 maja

9:00

matematyka

rozszerzony

180 minut

11 maja

9:00

wiedza o społeczeństwie

rozszerzony

180 minut

11 maja

14:00

biologia

rozszerzony

180 minut

12 maja

9:00

geografia

rozszerzony

180 minut

13 maja

9:00

j. niemiecki

podstawowy

120 minut

13 maja

14:00

chemia

rozszerzony

180 minut

14 maja

9:00

j. niemiecki

rozszerzony

150 minut

14 maja

14:00

historia

rozszerzony

180 minut

17 maja

9:00

fizyka

rozszerzony

180 minut

18 maja

9:00

 

Egzaminy odbędą się w pełnym reżimie sanitarnym wiązanym z Covid-19. W związku z tym prosimy o przybycie na plac szkolny o godzinie 8:20, odszukanie swojego nazwiska na liście i ustawienie się  do odpowiedniego wejścia:

– przy Sali nr 1

– przy Sali nr 5

Lista zdających z przypisanymi salami będzie znajdowała się na placu szkolnym pomiędzy wejściami.  Do szkoły wpuszczamy w dwóch grupach:

Godzina wejścia

Wejścia do szkoły

Sala egzaminacyjna

8:30 – 8:40

1 - wejście od Sali nr 1

9, 7, gabinet pedagoga

2 - wejście od Sali nr 5

13, 11, 10

8:40 – 8:50

1 - wejście od Sali nr 1

3, 4, 1

2 - wejście od Sali nr 5

12, 8, 5

 

Prosimy pamiętać  o utrzymaniu odstępu 1,5 m oraz maseczkach. Na wejściu odbędzie się pomiar temperatury, oraz dezynfekcja rąk.  Wejście główne do godziny 9:00 zostanie zamknięte.

 

Prosimy nie zabierać zbędnych rzeczy typu: torebki, telefony. W miarę możliwości prosimy o pozostawienie ich w samochodach. Depozyt będzie znajdował się w bibliotece. W związku z zasadami bezpieczeństwa Covid -19, pakowanie rzeczy do osobnych worków będzie generowało wydłużony czas zajęcia miejsca w salach egzaminacyjnych. PPROSIMY O KORZYSTANIE Z DEPOZYTU TYLKO W NAPRAWDĘ UZASADNIONYCH SYTUACJACH.

Okrycia wierzchnie zabieramy do sali i odkładamy w miejscu wyznaczonym przez przewodniczącego danej sali.

Od momentu rozpoczęcia egzaminu drzwi na plac szkolny oraz  brama zostaną zamknięte (NIE PARKUJEMY NA PLACU SZKOLNYM), otwarte będą drzwi główne. Po zakończonym egzaminie, jeśli ktoś skończy przed czasem ABSOLUTNIE NIE ROZMAWIA  Z NIKIM  NA KORZYUARZU. Od razu udaje się do wyjścia głównego i opuszcza teren szkoły aby nie przeszkadzać pozostałym piszącym.

 

Każdy zdający:

- powinien  wylegitymować się dowodem osobistym/paszportem

- przy wejściu do sali podpisuje oświadczenie, mówiące o braku kontaktu z osobą zagrożoną Covid-19 i brakiem objawów wirusa

- dostanie przydzielone miejsce wylosowane przez nauczyciela

- powinien posiadać czarne długopisy, linijkę na matematykę (słowniki, kalkulatory oraz tablice zostaną udostępnione przez szkołę, nie pożyczamy długopisów od kolegów)

- w momencie wejścia na salę egzaminacyjną NIE POSIADAMY PRZY SOBIE TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH ORAZ SMARTWATCHY (w momencie, w którym zadzwoni telefon egzamin jest przerywany i unieważniony dla całej grupy zdajacych w danej sali)

- po zakończeniu egzaminu od razu opuszczamy teren szkoły, nie czekamy na kolegów aby podzielić się refleksjami. Informację przekazujemy drogą elektroniczną/ telefoniczną.

- maseczki można zdjąć dopiero po zajęciu miejsca w sali, po odejściu od stanowiska ponownie ubieramy maseczki

-  tegoroczni absolwenci otrzymali kody do logowania na stronie www.wyniki.edu.pl, starsi absolwenci otrzymają hasła i loginy w czasie matur (strona internetowa nie jest jeszcze aktywna)

 

 

Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2021 r. egzaminu maturalnego – wytyczne określające sposób zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego (opracowane przez CKE,MEiN,GOS) 

 

  1.  Na egzamin może przyjść wyłącznie zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły, obserwator […] lub inna osoba zaangażowana w przeprowadzanie egzaminu – bez objawów chorobowych kompatybilnych z objawami COVID-19. 

  2.  Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca  w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa   w domu z osobą w izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych. 

  3. Osoba, która przechorowała COVID-19 (tzn. jest ozdrowieńcem), oraz osoba zaszczepiona przeciwko COVID-19 (tzn. osoba, która przyjęła wszystkie przewidziane procedurą dawki danej szczepionki), może przyjść na egzamin, nawet jeżeli przebywa w domu z osobą w izolacji bądź osobą na kwarantannie. 

  4.  Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły,   z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się. 

  5. Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:  Zdający, osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, tj. członkowie zespołów nadzorujących, obserwatorzyinni pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni itp., uczniowie innych klas oraz nauczyciele, jeżeli nie ma możliwości zrezygnowania z przeprowadzania zajęć edukacyjnych w dniu przeprowadzania egzaminu, pracownicy odpowiednich służb, np. medycznych, jeżeli wystąpi taka konieczność.  Niedozwolone jest przebywanie na terenie szkoły osób innych niż wyżej wymienione. 

  6.  Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, urządzeń telekomunikacyjnych, maskotek. 

  7.  Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmiennych, linijki, cyrkla itd. Jeżeli szkoła zdecyduje o zapewnieniu np. przyborów piśmiennych  rezerwowych dla zdających – konieczna jest ich dezynfekcja.  W przypadku materiałów jednorazowych, których zdający nie zwracają, dezynfekcja nie jest konieczna. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających. 

  8.  Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą. 

  9.  Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków. Osoby przystępujące do więcej niż jednego egzaminu w ciągu dnia będą mogły zjeść przyniesione przez siebie produkty w przerwie między egzaminami. 

  10.  Osoby, które przystępują do dwóch egzaminów jednego dnia, mogą w czasie przerwy opuścić budynek szkoły albo oczekiwać na terenie szkoły na rozpoczęcie kolejnego egzaminu danego dnia, jeżeli zapewniona jest odpowiednia przestrzeń (tj. wydzielone pomieszczenie, zachowanie dystansu 1,5 m, okna w pomieszczeniu powinny być otwarte, o ile pozwalają na to warunki atmosferyczne). 

  11. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego zapewnia kilku rezerwowych członków zespołów nadzorujących, którzy będą mogli, nawet w dniu egzaminu, zastąpić osoby, które z uzasadnionych powodów, w tym ze względu na chorobę, nie będą mogły przyjść do pracy w dniu egzaminu. 

 

  1. Środki bezpieczeństwa osobistego 

 

  1.  Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos (maseczką jedno- lub wielorazową). 

  2.  Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających […]. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu). 

  3.  Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:                                                             -podchodzi do niego przewodniczący albo członek zespołu nadzorującego, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie     -wychodzi do toalety   -kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej. 

  4. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego, członkowie zespołu nadzorującego, obserwatorzy podczas poruszania się po sali egzaminacyjnej powinni mieć zakryte usta i nos. Mogą odsłonić twarz, kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc, przy zachowaniu niezbędnego odstępu. 

  5.  Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku / stanowisku egzaminacyjnym (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc (w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali). 

  6.  Zdający nie mogą przebywać w sali egzaminacyjnej podczas przerw między poszczególnymi zakresami, sesjami lub zmianami egzaminu, ze względu na konieczność przeprowadzenia dezynfekcji tych miejsc oraz – jeżeli to konieczne – znajdujących się w nich sprzętów i urządzeń.

 

 

 

Przed rozpoczęciem egzaminu należy przypomnieć zdającym kluczowe zasady związane z zapewnieniem bezpieczeństwa, wskazane w Wytycznych, tj.  

a. obowiązek zakrywania ust i nosa do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej oraz każdorazowo, kiedy w sali egzaminacyjnej do zdającego podchodzi członek zespołu nadzorującego, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie, lub kiedy zdający opuszcza salę egzaminacyjną, lub podchodzi do stanowiska, na którym znajdują się np. słowniki  

b. zakaz kontaktowania się z innymi zdającymi  

c. niedotykanie dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzeganie higieny podczas kaszlu i kichania (zakrywanie ust zgięciem łokcia)  

 

OSOBY, KTÓRE MIAŁY W CIAGU OSTATNICH 2 TYGODNI KONTAKT Z OSOBĄ ZARAŻONĄ COVI-19, SĄ OBJĘTE KWARANTANNĄ, U KTÓRYCH STWIERDZONO COVI-19 PROSZONE O PODANIE TEJ INFORMACJI DROGĄ TELEFONICZNĄ DO SEKRETARIATU SZKOŁY.

Back to top