• XIV Liceum Ogólnokształcące
  XIV Liceum Ogólnokształcące
 • to wyjątkowa szkoła
  to wyjątkowa szkoła
 • dla lubiących wyzwania
  dla lubiących wyzwania
 • przygodę
  przygodę
 • oraz działania artystyczne
  oraz działania artystyczne

 

Od 16.9 do 05.10 odbyły się obozy kondycyjno-survivalowe klas mundurowych naszej szkoły. Zajęcia odbywały się na terenie Ośrodka Harcerskiego w Siamoszycach Za szkolenie odpowiadał liczny zespół instruktorski Sherpy. 

           Uczestnicy nie mieli okazji się nudzić. Dzień rozpoczynał się pobudką o godzinie 6:00, później następowała zaprawa poranna a około 8: 30 rozpoczynały się zajęcia szkoleniowe.Uczniowie klas pierwszych wzięli udział  w  zajęciach ze wspinaczki, postaw strzeleckich, udzielaniu pierwszej pomoc, zajęciach z terenoznawstwa, zabezpieczaniu terenu po skażeniu chemicznym, technik kryminalistycznych oraz  w zajęciach na kajakach.

Na pobliskich skałach wspinaczkowych uczniowie zdobywali doświadczenie związane z różnorodnymi  technikami wspinaczki oraz metodami asekuracji. Bardzo dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem cieszyły się  techniki samoobrony i formy walki. Uczestnicy obozu mogli  podziwiać malownicze krajobrazy Jury, podczas licznych marszów terenowych.  Nie zabrakło również ćwiczeń musztry. Obóz każdorazowo kończył się pożegnalnym ogniskiem. W każdy piątek uczestnicy brali udział w zajęciach podsumowujących. Swoje umiejętności musieli wykorzystać podczas biegu terenowego. Na apelu kończącym obóz, każdy uczestnik dostał stosowny certyfikat.  Wyróżniono najlepszych uczestników, którzy otrzymali drobne upominki.

Podczas rozmowy z uczestnikami obozu dało się odczuć nie tylko zmęczenie, ale również  entuzjazm, radość i zadowolenie z dni spędzonych na poligonie.

Dla wszystkich była to solidna dawka wiedzy, umiejętności i adrenaliny.

 

Back to top