• XIV Liceum Ogólnokształcące
  XIV Liceum Ogólnokształcące
 • to wyjątkowa szkoła
  to wyjątkowa szkoła
 • dla lubiących wyzwania
  dla lubiących wyzwania
 • przygodę
  przygodę
 • oraz działania artystyczne
  oraz działania artystyczne

       KINOMATURA – to ogólnopolski projekt filmowy stanowiący alternatywną wersję powtórzenia i usystematyzowania wiedzy o lekturach obowiązkowych na egzaminie maturalnym z języka polskiego, zarówno w części pisemnej, jak i ustnej.

Projekt uwzględnia łączenie wiedzy literackiej z filmową, uwrażliwia na inny odbiór utworów, a jednocześnie zwraca uwagę na umiejętność analizy oraz interpretacji tekstów kultury, jakimi są filmy. W projekcie pokazywane są filmy (tylko z legalnych źródeł), które warto znać, by zdać (nie tylko) egzamin maturalny.Nie są to tylko ekranizacje lub adaptacje filmowe lektur szkolnych. Tematyka spotkań dobierana jest do potrzeb grupy.

Dla kogo?: klasy szkół ponadpodstawowych (zwłaszcza klasy maturalne)

Kiedy?: popołudniami (po godz. 16.00) –  w Pałacu Młodzieży w Katowicach ul. Mikołowska 26. Szczegóły organizacyjne ustalone zostaną na pierwszym spotkaniu.

Jakie są  zasady udziału? Spotkania są bezpłatne, jednak podstawą udziału w projekcie jest systematyczna frekwencja na zajęciach. Będzie ona punktowana dodatkowymi bonusami: biletami do kina lub zaproszeniami na premiery filmowe. Gdy uczestnicy zgłaszani są przez danego nauczyciela przedmiotu, istnieje możliwość przełożenia punktów za frekwencję na spotkaniach na oceny za aktywność z przedmiotu. Do danego tematu uczestnik dostaje materiały.

Każdy uczestnik zapisuje się do projektu indywidualnie poprzez logowanie się na stronie: https://zapisy.pm.katowice.pl/  Po zalogowaniu się należy szukać zakładki: Edukacja Kulturalna / DKF Kaczątko

Wszelkich informacji udziela: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin zgłaszania grup do projektu: 10 września 2019.

Back to top