• XIV Liceum Ogólnokształcące
  XIV Liceum Ogólnokształcące
 • To wyjątkowa szkoła
  To wyjątkowa szkoła
 • dla lubiących wyzwania
  dla lubiących wyzwania
 • oraz działania artystyczne
  oraz działania artystyczne
 • przygodę
  przygodę

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Miasto Katowice z okazji Szczytu Klimatycznego ONZ, który odbywa się  w naszym mieście. Konkurs polegał na przygotowaniu upominku dla delegatów państw członkowskich.

Tematem pracy plastyczno-technicznej było  pokazanie przemian zachodzących w mieście Katowice i nawiązanie do hasła : „Black to green”.

W I etapie konkursu odbyło się losowanie kraju, dla którego nasza szkoła  miała przygotować prezent. Wylosowaliśmy : Tanzanię i Gujanę. Otrzymaliśmy pakiet materiałów potrzebnych do wykonania upominków.  Piękne praca konkursowe zostały wykonane przez Norberta Bernatka z klasy IId i Olafa Kiernickiego z klasy IIa

Przesłaniem  projektu było nawiązanie do górniczej tradycji Śląska (szyby kopalń, wagoniki  pełne węgla ), którą zmienia ekologiczny obraz dzisiejszego zielonego miasta –miasta ogrodów z symbolem Spodka. Całość pracy uzupełniają elementy architektury poindustrialnej m.in. Muzeum Śląskie oraz  przejrzyste czyste powietrze.
Tytuł prac„ Back to Green” nawiązuje bezpośrednio do głównego hasła konkursu.  Wystawę prac konkursowych można podziwiać w Teatrze Korez. Mamy nadzieję, że  nasze prace będą pięknym prezentem i miły wspomnieniem katowickiego wydarzenia  dla obdarowanych przedstawicieli  z Tanzanii i Gujany.


 

Back to top