• SUCHAR to
  SUCHAR to
 • nauka
  nauka
 • wyzwania
  wyzwania
 • przygoda
  przygoda
 • przyjaźń
  przyjaźń

W słoneczne, upalne i gorące piątkowe popołudnie Drużyna Musztry z XIVLO w Katowicach zaprezentowała swoje umiejętności podczas Festynu Bohaterów przygotowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Czeladzi. Już w latach ubiegłych młodzież naszej szkoły zyskała uznanie organizatorów, w związku z czym otrzymaliśmy serdeczne zaproszenie na tegoroczny festyn.

Grzech nie skorzystać z okazji, tym bardziej, że była to możliwość zaprezentowania się XIV Liceum Ogólnokształcącegoim. mjr Henryka Sucharskiego w Katowicach. Drużyna Musztry Paradnej pokazała naprawdę mistrzowski poziom, dzięki czemu znów mogliśmy czuć się dumni z naszych reprezentantów. Podczas festynu swoje możliwości zaprezentowali także uczniowie z pokazem pierwszej pomocy przedmedycznej. W krótkiej scence pokazali, jakie czynności może wykonać każdy z nas, aby pomóc drugiemu człowiekowi, kiedy jest to konieczne. Dzielni Medycy zaprosili także na scenę ochotników, aby wspólnie przeprowadzić pokazową akcję ratunkową. Na koniec naszą szkołę zaprezentowała Ania,  która z niesłychaną lekkością i swobodą wykonała piosnkę ze swojego repertuaru, a zrobiła to perfekcyjnie. Trzeba przyznać szczerze, że wyjazd do Czeladzi, która niezbyt leży "po drodze" wypadł naprawdę udanie i bez wątpienia dobrze, a nawet bardzo dobrze, zaprezentował naszą szkołę, a oto przecież, przede wszystkim,chodzi!

Back to top