• SUCHAR to
  SUCHAR to
 • nauka
  nauka
 • wyzwania
  wyzwania
 • przygoda
  przygoda
 • przyjaźń
  przyjaźń

1 i 8 luty Podczas ferii zimowych odbyły się zajęcia strzeleckie dla uczniów, znajomych i przyjaciół Suchara. Swoje gościnne progi przed strzelającymi otwarła strzelnica EMJOT w Chorzowie. Przy ogromnej życzliwości właścicieli strzelnicy z możliwości strzelania skorzystało w obu terminach łącznie prawie 60 osób.

Niektórzy ze strzelających skorzystali z kilku rożnych rodzajów broni w tym pistolety maszynowe i pistolety historyczne. Największym powodzeniem cieszył się pistolet maszynowy UZI i austriacki pistolet GLOCK 4 generacji. Do dyspozycji strzelających były dwa rodzaje tarcz: dokładna i sylwetka mężczyzny tak zwany „francuz”. Najlepszymi strzelcami okazały się Panie licząc średnią strzelań oraz niektórzy Panowie (ci strzelający zwłaszcza z broni maszynowej). Przypominamy, że podczas zajęć można było doskonalić umiejętności i wiedzę strzelając z pistoletów maszynowych (UZI RAK i SKORPION) oraz pistoletów (wspominany wcześniej GLOCK, TT-ka, CZ-ka i TOKAGYPT).

Według opinii uczestniczących w zajęciach były one ciekawe i czas na nie poświęcony był czasem wykorzystanym pożytecznie. Na pytanie czy jeśli będzie możliwość uczestniczenia w zajęciach ponownie, większość odpowiadała, że jak najbardziej tak.

Kilkoro z uczestników zajęć zadeklarowało udział w zajęciach pozalekcyjnych ze strzelectwa oraz technik i taktyki interwencji prowadzonych w naszej szkole w środy po godzinie 14.15.

Back to top