„Smaki regionu” – projekt finansowany z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży

W piątek 11 listopada dobiegł końca trwający 5 dni projekt wymiany młodzieży z Polski i Ukrainy.

a001%20(5)[1]
a001%20(6)[1]
a001%20(7)[1]
a001%20(13)[1]
IMG_2548
Previous Next
1 2 3 4 5

Siedmiu uczniów z naszej szkoły wraz z uczestnikami z Gimnazjum im. Noblistów Polskich Ornontowic i gośćmi z Ukrainy poszukiwali wspólnych korzeni na nowo odczytując mity i legendy.

Spotkanie stało się inspiracją do powstania wielu ciekawych i wartościowych prac plastycznych, literackich i filmowych. Uczestnicy uczyli się od siebie nawzajem: Polacy poznali tradycyjne tańce ukraińskie, a młodzież z Ukrainy tradycyjne potrawy śląskie. Ulotne chwile zostały utrwalone nie tylko na fotografii, ale i za pomocą kroniki filmowej, w tym w przygotowanym przez TVS profesjonalnym felietonie.

Smaki wspólnej posiłków można będzie odtworzyć, korzystając z książki polsko-ukraińskiej będącej owocem naszej wspólnej pracy. Aktywne zwiedzanie Krakowa w oparciu o grę terenową przygotowaną przez Żanetę z IIe okazało się okazją do świetnej zabawy i jeszcze bardziej zintegrowało uczestników. Miłym akcentem kończącym wspólny pobyt w Wiśle w ślicznym pensjonacie Jolanta była niespodzianka przygotowana przez grupę ukraińską dla Polaków. Nasi goście nie zapomnieli o naszym Święcie Niepodległości i zadbali o przygotowanie plakatów w biało-czerwonych barwach i z hasłami niepodległościowymi w języku polskim

Back to top