• SUCHAR to
  SUCHAR to
 • nauka
  nauka
 • wyzwania
  wyzwania
 • przygoda
  przygoda
 • przyjaźń
  przyjaźń

W poniedziałek, 20 września, klasy 2C i 3B wraz ze swoimi wychowawczyniami wzięły udział w uroczystościach związanych z odsłonięciem pamiątkowej tablicy, poświęconej doktorowi Józefowi Zemle, wojskowemu, dawnemu wiceprezesowi katowickiego sądu oraz współtwórcy pierwszego w Polsce Zrzeszenia Sybiraków.

Najpierw zaproszeni goście, wśród których nie mogło zabraknąć także młodzieżowych reprezentacji szkół naszego miasta, zgromadzili się przed budynkiem Sądu Okręgowego,

gdzie umiejscowiono tablicę. Prowadzący wydarzenie omówili postać Józefa Zemły i jego działalność. Przedstawiciele różnych instytucji zaś złożyli kwiaty pod wspomnianą tablicą. Następnie uczestnicy uroczystości udali się na cmentarz przy ulicy Francuskiej 48, by przez chwilę wspólnie pochylić się nad losem zesłańców przy pomniku Sybiracy-Sybirakom. Tu także przyznano odznaczenia osobom zaangażowanym w ocalenie pamięci o sybirskiej martyrologii naszego narodu.

Warto podkreślić, że nasi uczniowie zostali zaangażowani w przygotowanie wydarzenia. Reprezentacja klasy 3B w składzie: Jakub Marciniak, Weronika Pawlak i Jacek Szymała stworzyła poczet niosący sztandar sybiraków. Pozostali licealiści „Suchara” także służyli swoją pomocą w czasie tego wyjątkowego dnia.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziął udział w wydarzeniu, poszerzając swoją wiedzę o naszej historii i dumnie prezentując mundury, które nosimy na co dzień.

W poniedziałek, 20 września, klasy 2C i 3B wraz ze swoimi wychowawczyniami wzięły udział w uroczystościach związanych z odsłonięciem pamiątkowej tablicy, poświęconej doktorowi Józefowi Zemle, wojskowemu, dawnemu wiceprezesowi katowickiego sądu oraz współtwórcy pierwszego w Polsce Zrzeszenia Sybiraków.

Najpierw zaproszeni goście, wśród których nie mogło zabraknąć także młodzieżowych reprezentacji szkół naszego miasta, zgromadzili się przed budynkiem Sądu Okręgowego, gdzie umiejscowiono tablicę. Prowadzący wydarzenie omówili postać Józefa Zemły i jego działalność. Przedstawiciele różnych instytucji zaś złożyli kwiaty pod wspomnianą tablicą. Następnie uczestnicy uroczystości udali się na cmentarz przy ulicy Francuskiej 48, by przez chwilę wspólnie pochylić się nad losem zesłańców przy pomniku Sybiracy-Sybirakom. Tu także przyznano odznaczenia osobom zaangażowanym w ocalenie pamięci o sybirskiej martyrologii naszego narodu.

Warto podkreślić, że nasi uczniowie zostali zaangażowani w przygotowanie wydarzenia. Reprezentacja klasy 3B w składzie: Jakub Marciniak, Weronika Pawlak i Jacek Szymała stworzyła poczet niosący sztandar sybiraków. Pozostali licealiści „Suchara” także służyli swoją pomocą w czasie tego wyjątkowego dnia.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziął udział w wydarzeniu, poszerzając swoją wiedzę o naszej historii i dumnie prezentując mundury, które nosimy na co dzień.

Back to top