• .
    .
  • .
    .
  • SUCHAR to
    SUCHAR to
  • nauka
    nauka
  • wyzwania
    wyzwania


W związku z realizacją słuchowiska Teatru Ateneum pt. Oskar i rzeczy , którego ważnymi bohaterami są przedmioty codziennego użytku, ogłaszamy konkurs. Co trzeba zrobić, żeby wziąć w nim udział?

Trzeba zapoznać się z odcinkami słuchowiska pt. Oskar i rzeczy (dostępnym na kanale youtube.pl Teatru Ateneum: https://www.youtube.com/channel/UC7tGHfLi-PRyoZJYyfSh1uQ), a następnie wyobrazić sobie, że otaczające nas przedmioty ożyły i prowadzą własne życie. Uczestnicy konkursu muszą stworzyć inscenizowane zdjęcie lub krótki film, w którym zobrazują „sekretne życie przedmiotów”, czyli pokażą „co robią przedmioty, gdy na nie nie patrzymy”. Do przedmiotów można doklejać oczy lub inne elementy oraz w dowolny sposób je komponować w kadrze fotografii lub filmu. Tematem nadesłanych prac są sytuacje z życia przedmiotów codziennego użytku, które zostaną utrwalone w formie fotografii lub filmu. Bohaterami prac mogą być zarówno przedmioty, o których mowa w słuchowisku pt. Oskar i rzeczy, jak i inne sprzęty codziennego użytku, które zainspirują uczestników konkursu.

 Jedna grupa tworząca pracę konkursową nie powinna być większa niż 5 osób. Jeden autor (grupa) może wysłać maksymalnie jedną pracę w jednej kategorii.
Prace będą oceniane w dwóch kategoriach: fotografia i film.
Prace nadesłane na konkurs powinny zostać wykonane w jednej z następujących technik:
a) Fotografia kreacyjna (czyli taka, która nie służy dokumentacji rzeczywistości, a pozwala w dowolny sposób aranżować świat przedstawiony) - każdy uczestnik (grupa uczestników) może wysłać maksymalnie jedną fotografię wykonaną przy użyciu telefonu komórkowego lub aparatu fotograficznego, o jakości pozwalającej na publikację w Internecie (np. w mediach społecznościowych), czyli o jakości nie mniejszej niż full HD, format jpg.
b) Film - każdy uczestnik (grupa uczestników) może wysłać jeden film o długości nie przekraczającej 1minuty i 30 sekund zarejestrowany za pomocą telefonu komórkowego lub kamery. Jakość filmu powinna umożliwiać prezentację nagrania w Internecie (minimalna jakość HD ready 1280x720, wskazana FULL HD 1920x1080), format: mpg, mpeg
Nagrodzone oraz wyróżnione prace zostaną zaprezentowane w mediach społecznościowych Teatru Ateneum
TERMIN WYKONANIA PRAC -do 8 pażdziernika
ZGŁOSZENIA-BIBLIOTEKA SZKOLNA- Beata Małysz
ZAPRASZAMY 

Back to top