• XIV Liceum Ogólnokształcące
  XIV Liceum Ogólnokształcące
 • to wyjątkowa szkoła
  to wyjątkowa szkoła
 • dla lubiących wyzwania
  dla lubiących wyzwania
 • przygodę
  przygodę
 • oraz działania artystyczne
  oraz działania artystyczne

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego jest jednocześnie zamknięciem bardzo ważnego rozdziału w historii naszej szkoły. Po dwudziestu siedmiu latach pracy w Sucharszczaku, a po piętnastu latach pełnienia w nim najwyższej funkcji kierowniczej odchodzi dziś na emeryturę Pan Dyrektor Marek Kubocz.

Nie jest nam łatwo się z tym pogodzić, ale szanujemy podjętą przez Pana Dyrektora decyzję. Ponieważ w chwilach smutku przychodzi nam z pomocą filozofia, sięgnijmy po nią i dziś. Przywołajmy słynne słowa Heraklita z Efezu: "Panta rhei"- "Wszystko płynie", które większość ludzi interpretuje jako: Wszystko przemija. Tymczasem w zamyśle ich autora znaczą one: Wszystko się zmienia. Nie przemija zatem, ale staje się od nowa. Pana Dyrektora nie będzie już z nami na co dzień, ale jesteśmy pewni, że pozostanie z nami, choć w nieco zmienionych relacjach. Nie sposób bowiem wyobrazić sobie naszego Sucharszczaka bez Pana Dyrektora. Ci, którzy tę szkołę kochają, dla których jest ona czymś więcej niż tylko miejscem pracy lub nauki, doskonale to rozumieją.

 

Szanowny Panie Dyrektorze, życzymy Panu zadowolenia z dokonanego przez Pana życiowego wyboru. Życzymy czasu na oddawaniu się pasjom, na które dotychczas nie miał Pan czasu. Życzymy "tego, co na świecie najświętsze", jak pisała Magdalena Czapińska w tekście śpiewanej przez Marylę Rodowicz piosenki, czyli świętego spokoju, przyjemnej lektury, ciekawych podróży. Życzymy Panu po prostu spełnienia i szczęścia. Proszę nigdy o nas nie zapominać!

Back to top