• XIV Liceum Ogólnokształcące
  XIV Liceum Ogólnokształcące
 • To wyjątkowa szkoła
  To wyjątkowa szkoła
 • dla lubiących wyzwania
  dla lubiących wyzwania
 • oraz działania artystyczne
  oraz działania artystyczne
 • przygodę
  przygodę

Uniwersytet Śląski wraz z miastami akademickimi UŚ serdecznie zapraszają uczniów do udziału w drugiej edycji programu edukacyjnego pn. „Uniwersytet Najlepszych”, która rozpocznie się w październiku 2019 roku. Inicjatywa ta skierowana jest do najzdolniejszych uczniów klas I oraz II  z wyłączeniem klas maturalnych.

Pragniemy wspierać młodzież w rozwoju aktywności poznawczej oraz pobudzać do działań innowacyjnych i kreatywnych. Główną metodą pracy w „Uniwersytecie Najlepszych” jest edukacja spersonalizowana oparta na tutoringu. Uczestnicy programu będą brali udział w indywidualnych spotkaniach z pracownikami badawczo-dydaktycznymi Uczelni, jak również w  warsztatach grupowych im dedykowanych. Ważnym celem projektu jest także ukazanie różnorodnej oferty edukacyjnej Uniwersytetu Śląskiego, a także zachęcenie do podjęcia studiów na terenie województwa śląskiego.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie uczniom informacji o programie oraz rozpowszechnienie ich dostępnymi kanałami komunikacyjnymi.

Rekrutacja do programu będzie trwała od 5 do 24 czerwca 2019 roku. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.uniwersytetnajlepszych.us.edu.pl.

Ewentualne pytanie związane z programem prosimy kierować do Biura Organizacyjnego Programu (Dział Promocji UŚ, tel. 32 359 20 41, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Back to top