• XIV Liceum Ogólnokształcące
  XIV Liceum Ogólnokształcące
 • to wyjątkowa szkoła
  to wyjątkowa szkoła
 • dla lubiących wyzwania
  dla lubiących wyzwania
 • przygodę
  przygodę
 • oraz działania artystyczne
  oraz działania artystyczne

W piątek 9 listopada 2018r w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła zorganizowała Koncert Pieśni Patriotycznych przy współudziale czterech innych katowickich placówek.

Koncert rozpoczął się pokazem musztry w wykonaniu naszych uczniów.  Po oficjalnym przywitaniu zaproszony gości i wprowadzeniu pocztów sztandarowych miało miejsce odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Właściwą część koncertu rozpoczął występ grupy wychowanków Społecznego Przedszkola Artystycznego. Dzieci wykazały się umiejętnością gry na instrumentach, śpiewem, recytacją oraz tańcem. Na pewno każdego uczestnika zachwyciło wykonanie reprezentacyjnego polskiego tańca narodowego – poloneza. Pieśni zaśpiewane przez IX Szkołę Podstawową zostały uświetnione dźwiękami gitary elektrycznej oraz perkusji. Piękne głosy licealistek XIV Liceum Ogólnokształcącego oraz absolwentek III Gimnazjum urzekły publiczność. Zaśpiewano  między innymi takie utwory: „Inka” czy „Szara Piechota”, natomiast „Dziś idę walczyć – Mamo!” zaśpiewana na trzy głosy ze współudziałem X Szkoły Podstawowej była hitem całego wydarzenia.

Koncert uświetnili utalentowani uczniowie grający na trąbce, klarnecie, saksofonie, fortepianie oraz akordeonie.

            Uroczystość została zakończona przemówieniem Wiceprezydenta Miasta Katowic Pana Waldemara Bojaruna oraz wręczeniem nagród zdobytych w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym koordynowanym przez X Szkołę Podstawową pt.: „Plastyczna interpretacja pieśni patriotycznych”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to top