• XIV Liceum Ogólnokształcące
  XIV Liceum Ogólnokształcące
 • To wyjątkowa szkoła
  To wyjątkowa szkoła
 • dla lubiących wyzwania
  dla lubiących wyzwania
 • oraz działania artystyczne
  oraz działania artystyczne
 • przygodę
  przygodę

Ślubowanie uczniów klas pierwszych mundurowych jest jedną z  najważniejszych, a jednocześnie  najbarwniejszych uroczystości w całym kalendarzu szkolnym naszego liceum. https://www.youtube.com/watch?v=R3Fc-MEKNSo

W tym roku odbyło się 25 października i jak zwykle w tej podniosłej imprezie wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych: policji, wojska, izby celnej, straży więziennej,  straży pożarnej oraz  reprezentanci władz miasta i duchowieństwa, rodzice  oraz nauczycieli szkoły. Strzec honoru szkoły, z dumą  i powagą nosić mundur. Ślubujemy!- takie między innymi słowa padły z ust  uczniów klas mundurowych w trakcie przysięgi. Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły Marek Kubocz, który przemawiając do swoich uczniów, zwrócił szczególną uwagę na patriotyczny wymiar przysięgi, podkreślając jednocześnie, że nauka w naszej szkole kształtuje postawy nawiązujące do najszlachetniejszych wzorców z historii Polski.

 

Back to top