• Zapraszamy do wzięcia udziału
  Zapraszamy do wzięcia udziału
 • XIV Liceum Ogólnokształcące
  XIV Liceum Ogólnokształcące
 • To wyjątkowa szkoła
  To wyjątkowa szkoła
 • dla lubiących wyzwania
  dla lubiących wyzwania
 • oraz działania artystyczne
  oraz działania artystyczne

Termin 19 maja br sobota. Rajd trwa 1 dzień - powrót jak i wyjazd koleją z Katowic do Raciborza i powrót wieczorem. Charakter rajdu pieszy bądź rowerowy - wybór uczestnika.

Trasy piesza i rowerowa dobrane do możliwości uczestników. Udział w rajdzie odpłatny: 15 PLN od uczestnika (w tej cenie - kiełbaska, pieczywo, kawa, herbata i woda mineralna, naczynia jednorazowe sztućce i przyprawy). Jeśli uczestników rowerowych będzie więcej ( co przekroczy możliwości jednego jadącego na rajd wielkiego furgonu rowerzyści będą musieli dopłacić po 5 PLN od roweru za jego transport. Rajd rozpoczynamy na dworcu w Katowicach rano wyjazdem w kierunku Raciborza. Następnie w okolicy Raciborza dwie grupy podejmą swoje trasy- pieszą i rowerową. Obie trasy kończą się w obiektach strzelnicy Regionu IPA Racibórz ul. Łąkowa - ognisko. Dla chętnych na strzelnicy będzie możliwość poprawienia strzelań programowych oraz wykonania strzelania z wymienionych rodzajów broni:
Pistolety maszynowe: UZI (20), SKORPION (22), RAK (22) i KAŁASZNIKOW (22).
Pistolety: glock 26 (20) CZ-70 (22), TT-ka 33 (22), Tokagypt 9x19 (20).
Strzelba gładkolufowa Mossberg (30).
Rewolwer (25).
Wszystkie podane w nawiasach liczby dotyczą pistoletów maszynowych, pistoletów i rewolweru to cena za 15 strzałów. W przypadku strzelby gładkolufowej liczba w nawiasie to cena za 10 strzałów. W cenie strzelania tarcze, broń, amunicja, lepki sprzęt i strzelnica. Chęć strzelania trzeba wcześniej zgłosić u inspektora Piechaczka.
Zapisy na rajd u nauczycieli Krzysztof Piechaczek, Dawid Ceglarek oraz Szymon Niedźwiedzki do środy dnia 16 maja br. Ze względu na zainteresowanie ze strony klas 3 dla nich również ta informacja jest przeznaczona.

Back to top