• XIV Liceum Ogólnokształcące
  XIV Liceum Ogólnokształcące
 • To wyjątkowa szkoła
  To wyjątkowa szkoła
 • dla lubiących wyzwania
  dla lubiących wyzwania
 • przygodę
  przygodę
 • oraz działania artystyczne
  oraz działania artystyczne

18 marca W ramach projektu More Peaceful Schools Erasmus Plus w dniach 10.03.2018  - 18.03.2018r.  uczniowie i nauczyciele XIV Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w wymianie uczniów i nauczycieli w Wielkiej Brytanii.

Uczestniczkami projektu byli nauczyciele: Justyna Wewióra, Katarzyna Nowok-Pajda, Dorota Palak oraz uczniowie Dominika Bartnik, Magdalena Grudzień, Nicola Rogaczewska, Łukasz Nalepa.

      Wyjazd rozpoczął się 10.03.2018r. (sobota) o godzinie 4.00 wylotem z Katowic - Pyrzowic liniami Wizzar do Londynu - Luton. Następnie odbył się przejazd pociągiem do Londynu na stację Elephant&Castle, zakwaterowanie w hostelu  Rest Up oraz rozpoczęło się zwiedzanie Londynu. Wycieczka odbywała autobusem wycieczkowym Hop On and Off Tour Bus. W trakcie wycieczki obejrzeliśmy: Natural History Museum, Hyde Park – Speaker’s Corner, Marble Arch, Big Ben, British Parliament, London Eye, the Thames oraz zwiedziliśmy St. Paul’s Cathedral,  Tower Bridge. Wracając do hostelu, zobaczyliśmy Londyn nocą.

            Dnia 11.03.2018r. (niedziela) kontynuowaliśmy zwiedzanie Londynu metrem. Przy Buckingham Palace obejrzeliśmy zmianę warty oraz udaliśmy się do Muzeum Historii Naturalnej (Natural History Museum). Odwiedziliśmy dzielnicę chińską oraz Oxford Street.  W godzinach popołudniowych udaliśmy się pociągiem do do Havant, gdzie odbyło się spotkanie z gospodarzami wizyty oraz rodzinami goszczącymi uczniów. Uczniowie udali się z rodzinami do domów a nauczyciele pojechali do hotelu Inn Express  w  Portsmouth, gdzie byli zakwaterowani.

            Dnia 12.03.2018r. (poniedziałek) odbyło się spotkanie wszystkich uczniów i nauczycieli w szkole Oaklands Catholic School w  Waterlooville. W trakcie zajęć odbyły się ćwiczenia, które pozwoliły uczniom i nauczycielom zapoznać się lepiej. Uczniowie i nauczyciele zaprezentowali prezentacje o swoich szkołach. Popołudnie uczniowie spędzili z rodzinami.  Nauczyciele zwiedzali  Portsmouth.

            Dnia 13.03.2018r. (wtorek) w szkole odbyły się warsztaty taneczne dla uczniów i nauczycieli „dance and music therapy” oraz zajęcia z rzemiosła. W tym dniu odbył się pokaz przedstawienia dla uczniów szkoły. Popołudnie uczniowie spędzili z rodzinami. Nauczyciele odwiedzili miejsce urodzin Charlsa Dickensa.

            Dnia 14.03.2018r. (środa) – wycieczka do Londynu. Był to spacer od London Eye do British Museum. Uczestnicy wycieczki obejrzeli London Eye, Hauses of Parliament, Westminster Abbey, 10 Downing Street, Parliament Square, Horse Guard Parade, Trafalgar Square, St. James's Park, Buckingham Palace, St. James's Palace, Picadilly Circus, Covent Garden, oraz zwiedzali  British Museum.

            Dnia 15.03.2018r. (czwartek) – wycieczka do  Portsmouth. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania zamku - Southsea Castle, następnie odbył się spacer wzdłuż brzegu morza do stoczni The Old Dockyard. Na wieży The Spinnaker Tower uczniowie i opiekunowie mieli możliwość podziwiać okolicę z tarasu widokowego. Na zakończenie odbyła się wizyta w muzeum Mary Rose – muzeum okrętu floty wojennej króla Henryka VIII.      

            Dnia 16.03.2018r. (piątek) – w szkole dobyło się zwiedzanie szkoły. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych oraz analizowali wyniki ankiet przeprowadzonych w wszystkich krajach. Pożegnanie partnerów projektu. Popołudnie uczniowie spędzili z rodzinami.

            Dnia 17.03.2018r. (sobota) – wyjazd uczniów i nauczycieli do domu. Wycieczka w Londynie do muzeum figur woskowych -  Madame Tussauds  oraz muzeum Sherlocka Holmesa. Zwiedzanie dzielnicy chińskiej oraz ulicy Oxford Street. Po zakończonym zwiedzaniu udaliśmy się na lotnisko w Luton, skąd z niemałym opóźnieniem wyruszyliśmy do domu.

 

Back to top