• SUCHAR to
  SUCHAR to
 • nauka
  nauka
 • wyzwania
  wyzwania
 • przygoda
  przygoda
 • przyjaźń
  przyjaźń

W środę, 1 czerwca, podczas długiej przerwy, nadszedł moment ogłoszenia wyników międzyklasowej rywalizacji. Jury w składzie: Pani Dyrektor Justyna Kluz-Machlik, Pani Katarzyna Kurek, Pan Łukasz Tryba i Pan Dawid Ceglarek w ciągu tych dni oceniało Waszą pracę, wiedzę i zaangażowanie w takich konkurencjach jak: przygotowanie flag, wybór piosenki w języku wylosowanego państwa, quiz o Europie, wiersz a temat naszego kontynentu, stroje narodowe lub ubiór w kolorach flagi, prezentacja multimedialna z ciekawostkami oraz gazetka i stoisko poświęcone danemu krajowi.

Wszystkie klasy spisały się na medal, lecz miejsca na podium mogły być tylko trzy. Przyznano także dwa wyróżnienia. A oto wyniki rywalizacji:

I MIEJSCE – KLASA 3A

II MIEJSCE – KLASA 2C

III MIEJSCE – KLASA 2A

WYRÓŻNIENIA – KLASY:  2B I 3B

Wszystkie klasy uczestniczące we wspólnym przeżywaniu tych dni nagrodziliśmy słodkimi upominkami, sponsorowanymi przez Radę Rodziców XIV LO.

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom! Wszystkim Uczniom zaangażowanym w przebieg II Tygodnia Europejskiego bardzo dziękujemy. Dziękujemy także Wychowawcom klas, którzy czuwali nad realizacją zadań wykonywanych przez ich Podopiecznych. Bez Was nasze europejskie święto utraciłoby swój sens!

Nasze podziękowania kierujemy pod adresem Pracowników Wydziału Humanistycznego  Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – za okazaną pomoc, przekazaną wiedzę, poświęcony czas, a nade wszystko za wprowadzenie nas w naukowy klimat uczelni.

Przypominamy, że Tydzień Europejski zrealizowaliśmy w ramach projektu uczelniano-unijnego Uniwersytet Humanistów w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, a wizyty Nauczycieli akademickich w murach naszego liceum sfinansowano ze środków UE.

Szczególne podziękowania należą się Pani Doktor Monice Gawlak, Koordynatorowi projektu – za włączenie naszej szkoły do niego, zaangażowanie w realizację przedsięwzięcia z ramienia uczelni, okazane: pomoc oraz wsparcie. DZIĘKUJEMY!

KILKA SŁÓW NA PODSUMOWANIE TYGODNIA EUROPEJSKIEGO…

Każda podróż kiedyś musi mieć swój kres… Nasza - po kontynencie europejskim - kończy się dziś, ale mamy nadzieję, że nie będzie ostatnią. Wierzymy, iżpo tak spędzonym tygodniu szkolnej edukacji zostanie w Was pewne nieuchwytne i nienamacalne COŚ. OwoCOŚ sprawi, że rosnąć w Was będą: pasja poznawania innych narodów i ich kultur, ciekawość wobec tego, co nieznane, oraz nieustanny zachwyt otaczającym nas światem.

Pamiętajcie także, że w naszej „rodzinnej Europie” – jak przed laty pisał o niej noblista Czesław Miłosz – są miejsce na różnorodność i tożsamość narodową; że pięknie być Polakiem dumnym ze swych korzeni i jednocześnie żywić szacunek wobec przedstawicieli innych nacji. Bądźcie ciekawi, zainteresowani i uważni! Otwórzcie Wasze chłonne umysły na wiedzę o świecie, odkrywajcie jego zagadki, w sercu zawsze nosząc kraj, z którego pochodzicie.

Przebieg II Tygodnia Europejskiego relacjonowała dla Was Anna Gryglaszewska.

 

Organizatorami Tygodnia Europejskiego byli Nauczyciele XIV LO:

Pani Magdalena Ginalska

Pani Katarzyna Kurek

Pani Monika Pająk

Pan Dawid Ceglarek

Pan Marcin Kolasa

Pan Łukasz Tryba

Pani Anna Gryglaszewska

Back to top